wtorek, 15 maj 2018 19:37

Widzimy się! 23 maja 2018 roku

Drodzy Gimnazjaliści!
Zapraszamy Was serdecznie w progi I LO w środę, 23 maja 2018 roku o godzinie 12:00. Zarezerwujcie sobie około półtorej godziny, aby obejrzeć naszą szkołę, poznać uczniów i nauczycieli oraz zwyczaje "Chrobrego". Przedstawimy wam naszą ciekawą ofertę i opowiemy "co w Chrobrym piszczy".

Widzimy się!

 

środa, 18 kwiecień 2018 11:06

Relacja z Erasmusa! + 0

[dzień 0]  Odrobina pecha na początek
Po długich przygotowaniach, w końcu wyruszyliśmy na spotkanie z naszymi przyjaciółmi w Grecji. Dokładnie o 4:15 zebraliśmy się na parkingu przed McDonaldem. Niestety, nie byliśmy w komplecie– w samochodzie naszej koleżanki pękła opona i jej tata po drodze musiał zmieniać koło. Na szczęście, zajęło to tylko kilka minut i Wiktoria szczęśliwie dotarła na miejsce spotkania. Pożegnaliśmy się z naszymi rodzicami i udaliśmy się w stronę Warszawy, skąd startował nasz pierwszy samolot. Po pomyślnie przebytej odprawie, zjedliśmy „zdrowe” śniadanie w McDonaldzie, na lotnisku– raz nie zawsze! Kiedy minęła godzina, przeszliśmy przez bramki i udaliśmy się do stolicy Austrii- Wiednia. Tam nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przesiadkę, ale obyło się bez problemów. Sam lot z Wiednia do Thessalonik był przyjemny i każdy mógł troszkę odpocząć po nieprzespanej nocy. Niestety, nie obyło się bez niespodzianek. Przy odbiorze bagaży, okazało się, że walizka naszej opiekunki, pani Małgorzaty Dryl, nie była skora do zagranicznych wyjazdów i postanowiła zostać w polskiej stolicy. Na szczęście szybko udało się ją zlokalizować i mamy nadzieję, że dotrze do nas jak najszybciej. Z lotniska odebrały nas rodziny naszych gospodarzy i w końcu mieliśmy okazję poznać ich osobiście.
-Nikol Szwarc

                    

środa, 06 grudzień 2017 16:03

Mikołajki w Chrobrym

Dnia 6 grudnia z okazji obchodzonych przez nas Mikołajek nauczyciele z naszej szkoły przygotowali świąteczną kawiarenkę, na której nie zabrakło przeróżnych ciast, babeczek, pierników i innych słodkości. Dochód z całej sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i pomoc dla uczennicy naszej szkoły Julii Strzeleckiej. Dzięki takim wydarzeniom każdy z nas może stać się św. Mikołajem i nieść pomoc innym.

zdjęcia klasowe

                                          

poniedziałek, 13 listopad 2017 21:22

Dzień dobry Chrobry

Chrobry TV przedstawia najnowszy odcinek magazynu Dzień dobry Chrobry, a w nim...

integracja klas pierwszych
Dzień Nauczyciela
Erasmus+

 

Zapraszamy do oglądania!

piątek, 10 listopad 2017 17:50

Rok dla Niepodległej

Wyniki konkursu historycznego "Józef Piłsudski. Fakty i tajemnice życia Marszałka."

I miejsce (20 pkt.) 
Eryk Ligocki, Filip Dąbrowski I B

II miejsce (19 pkt.) 
Wiktoria Rogowska, Paulina Maćkowiak I A

Miłosz Piotrowski, Karol Radziszewski II A
Wiktor Szymkiewicz, Aleksandra Korgol II C

III miejsce (18 pkt.) 
Wiktoria Janik, Alina Jurek III B

Karol Topolewski III C

Wyniki konkursu plastycznego „Piłsudski współcześnie – jak dziś postrzegamy tę postać?"

PIERWSZE MIEJSCE: klasa IIIB

 I MIEJSCE: klasa III B

DRUGIE MIEJSCE: klasa IIID

II MIEJSCE:
klasa III D

TRZECIE MIEJSCE: klasa II D TRZECIE MIEJSCE: klasa ID

III MIEJSCE: klasa II D ex aequo klasa I D

 

 

Dla laureatów konkursu historycznego oraz klasy III B zostały przygotowane słodkie nagrody, które Pani dyrektor A. Majkowska wręczy w poniedziałek na dużej przerwie.