wtorek, 19 czerwiec 2018 09:28

DOBRY START 300 DLA UCZNIA

Informacje dotyczące świadczenia jednorazowego dla ucznia.

Dobry start

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 20:12

GALA LAUREATÓW I FINALISTÓW OLIMPIAD I TURNEJÓW

Dagmara Babiarz wyróżniona na Gali Laureatów i Finalistów Olimpiad i Turniejów organizowanej przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty.

W dniu dzisiejszym Dagmara, finalistka Olimpiady Wiedzy o Prawie, uczestniczyła w uroczystej gali organizowanej tradycyjnie przez Kuratora Oświaty dla uczniów,którzy zdobyli tytuły laureatów i finalistów olimpiad i turniejów przedmiotowych i zawodowych.

Podczas spotkania w Toruniu otrzymała dyplom uznania i pamiątkową statuetkę.

W dniu dzisiejszym pamiątkowe statuetki z rąk Prezydenta Grudziądza pana Roberta Malinowskiego otrzymały zdobywczynie trzeciego miejsca w Polsce w zawodach szkolnej Ligi Lekkoatletycznej oraz srebrne medalistki mistrzostw województwa w sztafetowych biegach przełajowych:

Alicja Dalasińska,

Sandra Michalska,

Julia Rączka,

Karolina Stępień,

Magdalena Walisiewicz,

Eliza Megger,

Wiktoria Bągalska,

Natalia Nawotka,

Maria Stogowska,

Katarzyna Wiśniewska,

Ewelina Kirsz,

Karina Jelińska

Nagrodę otrzymał również Jakub Augustyniak srebrny medalista mistrzostw województwa w biegach przełajowych.

Gratulacje!

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 20:16

LIGA STAROŻYTNICZA

Wyróżnienie dla Janka Listowskiego z klasy I B w XI edycji Ligi Starożytniczej, konkursie wiedzy o starożytności adresowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który był wspólnym przedsięwzięciem oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Katedry Filologii Klasycznej UMK,
Fundacji "Traditio Europae" oraz Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizowanym pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

oraz Dziekana Wydziału Filologicznego UMK.

Serdecznie gratulujemy Jankowi i opiekunce p.Marioli Rutkowskiej

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 20:15

Projekt "Granice"

Ostatni dzień naszego wyjazdu rozpoczęliśmy od śniadania... które tym razem przygotowali nasi germaniści przy pomocy nauczycieli z Niemiec.

Potem zajęliśmy się posprzątaniem pokojów i opróżnieniem lodówki. ? Niestety nadszedł również czas, aby pożegnać się z naszymi nowymi przyjaciółmi, z którymi bardzo się zżyliśmy przez ten niecały tydzień.

Nie brakowało łez, uścisków, ale też i uśmiechów i wspomnień. Obie grupy wiedziały, że był to dobrze spędzone chwile.

Wolny czas, który nam jeszcze pozostał spożytkowaliśmy zażywając ochłody w tamtejszym aquaparku. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach udaliśmy się w podróż powrotną.

Ta minęła nam w dość sennej atmosferze, lecz bez przeszkód wróciliśmy do domu.

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 20:12

Projekt ''Granice''

Podsumowaniu projektu postanowiliśmy wykorzystać czas na ponowny wyjazd do Berlina.

Tym razem chcieliśmy zobaczyć największe atrakcje tego miasta, czyli Bramę Brandenburską, parlament, pomnik Holokaustu i przespacerować się wzdłuż ulicy Unter den Linden.
Czas wolny wykorzystaliśmy na zjedzenie obiadu i małe zakupy na placu Poczdamskim.

Z pewnością jeszcze więcej wrażeń czeka nas w ośrodku: pizza, gry w karty i rozmowy z niemieckimi kolegami.

środa, 06 czerwiec 2018 20:41

DZIEŃ "CHROBREGO"

Dzień "Chrobrego" był dla wszystkich jego uczestników okazją do rozruszania zarówno "szarych komórek", jak i ciała, zwłaszcza podczas wspólnego tańca zumby...

Turniej klas dostarczył wielu emocji, walka o zwycięstwo trwała do końca..

Ostatecznie I miejsce zajęły ex aequo I a i II d, a II b musiała zadowolić się trzecią lokatą.

Gratulacje

wtorek, 29 maj 2018 16:22

UWAGA GIMNAZJALIŚCI

W piątek, 1 czerwca 2018 r. zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej naszego liceum.

Dokumenty można składać w bibliotece szkolnej w godzinach 9.00-15.00

XV Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów rozstrzygnięty!

28 maja 2018 r. stanęli w I LO do rywalizacji gimnazjaliści, którzy nie stronią od nauki języka niemieckiego.

Mimo wysokiej temperatury na zewnątrz budynek liceum zapewnił im przyjemny chłód i dobre samopoczucie.

Uczestnicy konkursu dzielnie przebrnęli przez etap pisemny i ustny, a w przerwie uczestniczyli w wywiadzie dla Chrobry-TV oraz zabawach językowych.

Zwycięzcą konkursu został Miłosz Politewicz z Gimnazjum Nr 5.

Drugie miejsce zajął Tomasz Domowicz, także z Gimnazjum Nr 5.

Na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Dykalska z Gimnazjum Nr 12.

Uczniom tym wręczono dyplomy oraz nagrody.

Dyplomy oraz drobne upominki otrzymali także Weronika Drozd z Gimnazjum Nr 12 - zdobywczyni IV miejsca,

Natalia Thom z Gimnazjum Nr 7 – V miejsce oraz Paweł Ciechanowski – VI miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom oraz nagrodzonym! Nie mniejsze gratulacje należą się germanistom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom języka niemieckiego.