…czyli  „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Dnia 1 lutego 2019 roku wszyscy zapaleni humaniści pod opieką pani profesor Moniki Mejer i pani profesor Mirosławy Cieślak  udali się do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na spektakl pt. Wiedźmin. Tradycyjnie już spotkaliśmy się pod restauracją McDonald’s. Pomimo niesprzyjającej pogody, podekscytowani ruszyliśmy w drogę. Na miejsce dotarliśmy przed czasem. Mogliśmy jeszcze chwilę porozmawiać w teatralnej kawiarni i  nacieszyć się wspólnym piątkowym wieczorem w gronie przyjaciół ze szkoły.

Spektakl jest adaptacją opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Czekaliśmy na to wydarzenie bardzo długo –  niezwykle trudno zdobyć na nie bilety. Nasza cierpliwość  się opłacił, mieliśmy  miejsca, które w pełni pozwoliły nacieszyć się genialnym show. Gdyński  „Wiedźmin” jest pierwszym musicalem na postawie prozy tego autora. Ciekawostką jest fakt, że  Teatr Muzyczny  uzyskał zgodę najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy na realizację projektu opartego  na jego twórczości. Spektakl powstał na bazie kilku zbiorów opowiadań, m.in.: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. W połączeniu z niesamowitą orkiestrą oraz akrobatyką po porostu  zapiera dech w piersi. Oczywiście nie obyło się bez owacji na stojąco.

Lekko zmęczeni, jednak wciąż naładowani pozytywną energią udaliśmy się w podróż powrotną. Wyjazd ten z pewnością zapamiętamy na długo i z radością wszyscy wrócimy do Gdyni na kolejne kulturalne wydarzenie.

Zuzanna Zięba 2a, Agata Maj 2a