INFORMACJE DLA UCZNIA

O MATURZE…

Gorąco zachęcamy uczniów klas maturalnych do zapoznania się z profesjonalnym portalem edukacyjnym www.opinieouczelniach.pl, który jest źródłem szczegółowych informacji na temat: matury, kierunków studiów, typów uczelni, miast akademickich, zawodów.

PAMIĘTAJ!!!

– Nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę – bo wpadniesz w panikę.

– Zawsze warto mieć wyjście awaryjne – czyli nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę, wybierz sobie kilka różnych opcji dalszej edukacji.

– Warto mieć dobry plan – robisz sobie dzienny plan działania.

– Ucz się w odpowiednich dla siebie porach w zależności czy jesteś SOWĄ czy RANNYM PTASZKIEM.

– Znajdź czas na relaks, np: (co lubisz i Cię odpręża – kręgle, dobry film, basen, spacer, medytacja, słuchanie muzyki itp.) gdy jesteśmy wypoczęci i zrelaksowani to pracujemy bardziej efektywnie.

– Przed egzaminem – żadnej nauki, Twój umysł musi odpocząć i mieć czas aby całą dotychczasową wiedzę odpowiednio poukładać i poszufladkować. Polecam pozytywne myślenie, które jest niezaprzeczalnie drogą do sukcesu.

– Przed egzaminem zadbaj aby się dobrze wyspać – jest to pierwszy i zarazem ostatni krok do sukcesu.

– W dniu egzaminu – wstań odpowiednio wcześnie – nie spiesz się – zjedz śniadanie i zabierz potrzebne rzeczy – dowód tożsamości i potrzebne przybory.

– Ustań, wyprostuj się i UŚMIECHNIJ! Pogodny wyraz twarzy pozytywnie wpłynie na nastawienie i sposób w jaki zostaniesz odebrany przez komisję.

UWAGA!

STRES – bywa również sprzymierzeńcem i pomaga zmobilizować się do pracy. Dotyczy to głównie osób, których temperament pozwala im na to aby zwlekać do ostatniej chwili, a stres tylko pomoże zwiększyć ich efektywność uczenia się.

Maturzystom życzę POWODZENIA I OPANOWANIA. Jestem z Wami!

pedagog

INNE…

Chcesz dowiedzieć się więcej o pomocy materialnej (stypendia), zgłoś się do pedagoga szkolnego.

Możesz też znaleźć szczegółowe informacje w kąciku pedagoga.

Chcesz poznać swoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe? Skorzystaj z najnowszych narzędzi diagnostycznych i materiałów dydaktycznych, które znajdziesz na platformie e-learningowej pod hasłem Gaja.